SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kaffeservis 11053146
nr 1105 3146
Kaffeservis
3 delar, silver, rokokostil, delvis förgyllda, Importstämplar, 1150g ca
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.800 kr
måndag 24 april 2017
kl 20:12:30
3.400 kr
3.600 kr
24 apr
Silver
Läs mer om Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver